Home / BOKS

BOKS

Miguel Cotto pokonał Delvina Rodrigueza przez KO w trzeciej rundzie

Miguel Cotto powrócił na zwycięski szlak po wyjątkowo szybkiej jak na bokserskie realie walce. Cotto potrzebował zaledwie trzech rund by posłać Delvina Rodrigueza na deski i przekreślić słowa ekspertów, którzy postawili krzyżyk na utalentowanym pięściarzu. Walka przebiegała pod dyktando Miguela, który od pierwszego gongu zdominował rywala i był lepszy w każdym aspekcie - szybkość, technika i siła ciosu - wszystko to było wczoraj po stronie Cotto. Warto podkreślić doskonałe ciosy na korpus, które odebrały Rodriguezowi chęć do walki.

Zobacz więcej »

Rafał Jackiewicz oficjalnie w KSW

Informacja prasowa: 36-letni bokser Rafał Jackiewicz podpisał kontrakt na walki w formule MMA z Federacją KSW. Do podpisania kontraktu doszło 12 września w Warszawie. Pochodzący z Mińska Mazowieckiego „Wojownik” karierę ze sportami walki rozpoczynał od kickboxingu, a następnie przeszedł na boks. W lutym 2001 roku rozpoczął zawodwą karierę, w której pięćdziesiąt pięć …

Zobacz więcej »

Paweł Wolak zadebiutuje w MMA

Były polski bokser zawodowy z amerykańskim paszportem  – Paweł Wolak (BOKS 29-2) ujawnił na swoim Twitterze, że jego debiut w MMA odbędzie się w październiku. Miejsce gali oraz przeciwnik nie zostały jeszcze podane do oficjalnej wiadomości. O debiucie Wolaka, który znany jest głównie ze swoich heroicznych pojedynków z Delvinem Rodriguezem …

Zobacz więcej »

Włodarczyk vs Kliczko?

W bokserskim środowisku coraz częściej mówi się o zorganizowaniu walki jedynego polskiego mistrza świata Krzysztofa Włodarczyka [47-2-1, 33 KO] z powoli żegnającym się z ringiem Witalijem Kliczką [45-2, 41 KO]. Dwóch mistrzów federacji WBC miało by walczyć prawdopodobnie w Niemczech. Diablo nie występował już od dłuższego czasu i ciężko w dywizji junior ciężkiej znaleźć dla niego przeciwnika, który zagwarantuje pokaźną wypłatę. Polak zresztą deklarował już kilkakrotnie, że chciałby spróbować swoich sił w królewskiej dywizji. Jak Wy widzicie szanse Krzyśka w starciu z Witalijem?

Zobacz więcej »

Gołota prowadził na kartach sędziowskich!

Andrzej Gołota [41-9-1, 33 KO] do momentu nokautu prowadził na kartach sędziowskich. Jeden z sędziów punktował remis 47:47, dwóch pozostałych kolejno 49:47 oraz 49:48. Według nich Andrzej wygrał dwie pierwsze rundy, dwie kolejne wygrał Saleta. U wszystkich sędziów Gołota wygrał starcie piąte. W rundzie szóstej Andrzej Gołota stracił kolejny punkt za wyplucie ochraniacza na zęby, by za chwilę z powodu przyjęcia wielu ciosów i ogromnego zmęczenia paść na deski przegrywając pojedynek z Przemysławem Saletą.

Zobacz więcej »

Saleta znokautował Gołotę, Zimnoch zwycięża, Sosnowski rozbity w Anglii!

Po prawdziwej ringowej wojnie, Przemysław Saleta [44-7, 22 KO] znokautował w 6 rundzie Andrzeja Gołotę [41-9-1, 33 KO]. Mimo wieku obu bokserów, obaj w sumie mają 90 lat, walka rozgrywała się w bardzo szybkim tempie, ciągłe wymiany w półdystansie, świetny balans Gołoty i wiele zwrotów akcji obserwowała publiczność zgromadzona w Ergo Arenie. W 6 rundzie sędzia ringowy przerwał pojedynek bo tym jak po serii ciosów Salety, Gołota spróbował klinczować upadając i nie wstając na czas podczas liczenia. Krzysztof Zimnoch [14-0-1] momentalnie, bo już w pierwszej rundzie znokautował Damiana Trzcińskiego [4-3, 2 KO]. Podczas wywiadu po walce Zimnoch odniósł się do Artura Szpilki, stwierdzając, że musiałby pięć lat nie trenować by przegrać pojedynek z popularnym "Szpilą". Stwierdził również, że chętnie pokaże wszystkim co tak na prawdę Szpilka jest warty. Do sporej niespodzianki doszło podczas turnieju Prizefighter na Wyspach Brytyjskich. Albert Sosnowski [47-6-2, 28 KO] odpadł już w pierwszej rundzie przegrywając przez techniczny nokaut w 3 rundzie z Martinem Roganem [16-4, 8 KO]. Turniej zwyciężył były mistrz olimpijski Audley Harrison.

Zobacz więcej »

Adamek wycofuje się z walki z Kubratem Pulewem!

Tomasz Adamek [48-2, 29 KO] wycofał się z planowanej walki z Kubratem Pulewem [17-0, 9 KO], która miała wyłonić oficjalnego pretendenta do walki o pas IBF należący do Władimira Kliczki. Polak tłumaczył swoją decyzję względami finansowymi. Według Adamka Bułgar nie jest rozpoznawalnym nazwiskiem i dopiero musi zapracować na tak dużą walkę. Stwierdził ponadto, że otrzymał bardzo lukratywną ofertę na stoczenie walki w Polsce. Z kim i dla jakiej telewizji tego jeszcze nie wiadomo. Marian Kmita, szef Polsatu Sport, oświadczył, że Polsat żadnej oferty Adamkowi nie złożył. Według ustaleń Super Expressu Canal Plus oraz Nsport również nie prowadzą żadnych negocjacji w tej sprawie. Działacze IBF zdegradowali Polaka aż o dziewięć miejsc w swoim rankingu, miejsce drugie, czyli to które zajmował Polak, nie zostało jeszcze obsadzone ale prawdopodobnie wskoczy na nie Bryant Jennings [16-0, 8 KO], który obecnie zajmuje trzecią lokatę.

Zobacz więcej »