Home / BELLATOR / Bellator 209: Freire vs. Sanchez, Davis vs. Nemkov – krótka relacja
Freire Sanchez

Bellator 209: Freire vs. Sanchez, Davis vs. Nemkov – krótka relacja

Gala Bellator 209 przeszła do historii, a właściwie jeszcze nie do końca, gdyż zostanie wyemitowana w USA dopiero dziś w nocy. Powód? Gala odbyła się w Izraelu w czwartek, a jak pewnie dobrze wam wiadomo eventy w „środku” tygodnia kiepsko sprzedają się jak chodzi o ratingi telewizyjne. Co ciekawe większość branżowych mediów za oceanem zachowuje się tak jak podczas ciszy wyborczej, a na sherdogu nie znajdziecie nawet wyników gali!

Patricio Freire po 25-minutowym pojedynku obronił pas mistrzowski kategorii piórkowej. Brazylijczyk uczynił to po raz czwarty, a choć zgarnął jednogłośną decyzję sędziowską nie przyszło mu to łatwo, gdyż walka była tak wyrównana, że po czterech rundach aż dwóch z sędziów przyznało dwie rundy „Pitbullowi”, a dwie „Matadorowi”. Walczący dla Bellatora od ośmiu lat Freire jest jedną z najjaśniejszych gwiazd wykreowanych początkowo przez Bjorna Rebneya, a następnie przez Scotta Cokera.

Ryan Couture zrewanżował się Haimowi Gozaliemu. Couture pokonał 45-letniego rywala po jednogłośnej decyzji sędziowskiej, a miejscowi fani musieli przełknąć gorzką pigułkę z powodu porażki lokalnego bohatera. Na szczęście wcześniej wygraną na gali zanotowała Izraelka Olga Rubin, która dopisała kolejne zwycięstwo do swego nieskazitelnego rekordu. Ponieważ dywizja pań w kategorii piórkowej nie jest zbytnio rozbudowana ta wygrana może zapewnić Rubin niespodziewanego title-shota.

Vadim Nemkov zgarnął kolejny celny skalp! Sparingpartner Fedora, a zarazem jeden z najciekawszych rosyjskich talentów po pokonaniu Liama McGeary’ego wygrał z Philem Davisem i w ekspresowym tempie wspiął się na absolutny szczyt kategorii półciężkiej. Mistrzem dywizji jest Ryan Bader, który poza posiadaniem pasa LHW awansował również do finału Grand Prix kategorii ciężkiej, gdzie zmierzy się z… Fedorem Emelianenko. Wszystko w dwóch „najcięższych” kategoriach wagowych Bellatora, może się zatem w niedalekiej przyszłości kręcić wokół trzech wymienionych nazwisk.

 

Zobacz także

Marcin Różalski

Różal: „Michał jesteś mega wojownikiem, jesteś wzorem dla wszystkich, dla młodzieży, dla mnie”

Marcin Różalski nagrał krótkie video dedykowane Michałowi Materli. Popularny Różal zwrócił się w miłych słowach …