Home / ACA / Baysangur Edelbiev: „Aslambek jest na 1 miejscu w rankingu ACB. Mamy pomysł na kolejną walkę Mameda.”
Aslambek Saidov

Baysangur Edelbiev: „Aslambek jest na 1 miejscu w rankingu ACB. Mamy pomysł na kolejną walkę Mameda.”

Baysangur Edelbiev, przedstawiciel organizacji ACB na Polskę i Europę znalazł chwilę wolnego czasu, aby odpowiedzieć na kilka naszych pytań. Zapraszamy do lektury.

Witaj Baysangur, od długiego czasu organizacja ACB nie gościła w Polsce. Kiedy i czy w ogóle możemy spodziewać się powrotu Absolute Championship Berkut nad Wisłę?

No nie wiem czy tak długo, pół roku temu była gala w Polsce. Na razie pracujemy nad kalendarzem na drugie półrocze, zobaczymy jak to wyjdzie.

Od pół roku pełnisz funkcję managera WCA Fight Team, jak obecnie wyglądają plany mniej znanych zawodników WCA?

Gal niestety jest mało, ale zawodnicy trenują i liczę że w tym roku kilku zawodników pokaże się szerszej publiczności.

Zorganizowałeś współpracę z Berkutem. Czy zawodnicy Berkutu będą pojawiać się na stałe na sparingach/obozach w Warszawie?

No nie do końca ja za to odpowiadam, ta współpraca wyszła z inicjatywy Arbiego Shamaeva i on dopinał wszystkie szczegóły. Z tego co wiem, nie będą zawodnicy z Czeczeni pojawiali się w WCA.

Jak jesteśmy przy Berkucie to jak to wygląda obecnie jak chodzi o Arrachion. Czy dzięki partnerstwu z WCA możliwa jest również „wymiana” zawodników między klubami w Olsztynie i Warszawie?

Jeszcze przed nawiązaniem współpracy zawodnicy już jeździli nawzajem do klubów na sparingi, wiec pod tym względem nic się nie zmieni.

Jak wygląda obecnie sytuacja w Groznym? Ilu gal ACB możemy spodziewać się w tym mieście i jak zapatrujecie się na rywalizację z WFCA o widzów? Pewnie ciężko jest robić eventy z wysokim budżetem dzieląc między sobą jedną halę?

Myślę ze 5 gal rocznie będziemy tam robić, Akhmat jest skupiony na galach w Groznym i wychodzą im one bardzo dobrze, na dodatek na ich galach jest obecny prezydent, co dodaje im prestiżu. Natomiast my mamy bardzo mocnych zawodników i bardzo wyrównane walki i dzięki temu myślę że zainteresowanie ACB będzie rosnąć.

Skoro zahaczyliśmy o Akhmat to czy możemy się spodziewać zawodników z tego klubu w ACB? Czy na tą chwilę nie ma takiej możliwości i odcinacie się od konkurencji?

Nie mogę mówić o konkurencji np. takiej jaką mamy w Polsce, w Akhmacie są nasi rodacy i podchodzimy do tego troszeczkę inaczej niż w Polsce, myślę że nie ma problemu żeby ktoś zawalczył dla ACB.
Z racji tego że Akhmat robi też sporo gal, ich zawodnicy nie mają potrzeby zmieniania organizacji.

Frank Mir powiedział ostatnio, że ACB jest drugą po UFC organizacją na świecie. Jakie kroki musiałaby podjąć organizacja Mairbeka Khasieva, aby przegonić amerykańskiego giganta?

Żeby przegonić UFC musimy mieć takich zawodników jak Diaz czy Conor, którzy swoją osobowością dodadzą zainteresowanie ligą ACB. Teraz jesteśmy jeszcze na takim etapie że musimy iść do przodu i nie patrzeć się na innych.
Od pierwszej gali w Polsce zmieniło się bardzo dużo, idziemy w dobrym kierunku myślę, że już nie długo to zaowocuje.

Muszę zagadnąć cię o Mameda. Zawalczy pod koniec 2018 roku w ACB czy dla was to zamknięty temat?

Liczę że Mamed zawalczy dla nas jeszcze w tym roku, mamy ciekawy pomysł na walkę, zobaczymy jak to wyjdzie. Na razie Mamed ma walkę w KSW i nie prowadzimy rozmów, żeby go nie rozpraszać przed walką z Narkunem.

Aslambek Saidov zawalczy w main evencie, a jego rywalem będzie weteran z pokaźnym bagażem doświadczeń wyniesionym z UFC. Jakie są plany ACB względem Aslambeka? Kilka kolejnych zwycięstw i walka o pas mistrzowski będzie w jego zasięgu?

Aslambek jest bardzo bliski pasa, jeśli mistrzem będzie ktoś kto nie reprezentuje klubu Berkut to myślę, że Aslambek o niego zawalczy. W rankingu ACB Aslambek jest na 1 miejscu.

Czy możemy się spodziewać kolejnych Polaków w organizacji ACB? Obserwujesz takich zawodników jak Michał Bobrowski, Sebastian Kotwica, Dawid Gralka i Cezary Kęsik czy może są to dla ciebie anonimowi zawodnicy?

Cały czas śledzę za polskim rynkiem, wszystkich wymienionych zawodników znam. Było zapytanie do managera Bobrowskiego, czekamy na odpowiedz. Na pewno chcemy wzmocnić kategorie 66, 70 oraz ciężką polskimi zawodnikami. Dzięki za wywiad.

Zobacz także

Grzebyk Gniadek trailer

FEN 24: All or Nothing – Trailer główny

Gala FEN 24 dla wielu zawodników będzie wydarzeniem o naprawdę wysoką stawkę. Aktualny mistrz kategorii …