Home / ACA / ACB 86 – największy event w historii rosyjskiego MMA
ACB 86

ACB 86 – największy event w historii rosyjskiego MMA

Organizacja ACB przygotowała nie lada gratkę dla fanów MMA. Nie dość, że postanowiono zorganizować wydarzenie na Stadionie Olimpijskim w Moskwie to jeszcze mega dopakowano kartę walk. Dla rosyjskiego MMA gala ACB 86 ma szansę stać się tym samym czym dla Polaków była gala KSW 39 na Stadionie Narodowym.

Na gali rozegrane zostaną cztery pojedynki rangi mistrzowskiej, a aż trzech aktualnych mistrzów może się pochwalić mianem niepokonanych. Wielu zawodników marzy o udziale w takiej gali, a niektórzy szczęśliwie dla siebie staną przed życiową szansą. Tak jest w przypadku Ustarmagomeda Gadzidaudova, który dwukrotnie walczył z Adrianem Zielińskim. To właśnie nokaut w walce z Polakiem zapewnił Dagestańczykowi możliwość walki o pas wagi lekkiej. Na karcie nie brakuje pojedynków z „historią”. W walce wieczoru zobaczymy rewanż Balaeva z Raisovem natomiast wcześniej trzeci raz staną w szranki Eduard Vartanyan i Ali Bagov. Żałujemy, że o pas nie zawalczy Aslambek Saidov co z punktu widzenia polskich kibiców byłoby dodatkowym smaczkiem, ale i tak trzeba przyznać, że gala sportowo zapowiada się fenomenalnie.

Nie tylko wysoki poziom sportowy uczestników gali, lecz także ich pochodzenie dodadzą bez wątpienia kolorytu gali. Poza wspomnianym Dagestańczykiem zobaczymy oczywiście Czeczenów, ale pojawią się również fighterzy z Republiki Północnej Osetii-Alanii, Kazachstanu czy zawodnik z Republiki Kabardyjsko-Bałkarskiej. O pas zawalczy reprezentant Turkmenistanu, a na gali w nowych barwach zadebiutuje posiadający armeńskie korzenie Georgi Karakhanyan. Choć oczywiście wymienione Republiki Północnej Osetii-Alanii i Kabardyjsko- Bałkarska wchodzą w skład Federacji Rosyjskiej to ich mieszkańcy różnią się od mieszkańców St. Petersburga czy Moskwy.

Karta walk:

O pas -66kg: Marat Balaev (8-0) vs. Yusuf Raisov (12-1) II
O pas -70kg: Abdul-Aziz Abdulvakhabov (15-1) vs. Ustarmagomed Gadzhidaudov (10-3)
O pas -77kg: Mukhamed Berkhamov (12-0) vs. Beslan Isaev (37-9)
O pas -93kg: Batraz Agnaev (4-0) vs. Dovletzhan Yagshimuradov (15-5)
Eduard Vartanyan (18-4) vs. Ali Bagov (25-10) III
Andrey Koshkin (16-6) vs. Rasul Shovhalov (16-5)
Murad Machaev (22-2) vs. Mukhamed Kokov (13-2)
Gadzhimurad Khiramagomedov (6-2) vs. Sharaf Davlatmurodov (12-2)
Georgi Karakhanyan (27-8) vs. Alexey Polpudnikov (25-4)
Akop Stepanyan (25-10) vs. Arman Ospanov (8-2)

Zobacz także

Haba vs Watanabe

Justyna Haba przegrała z Kaną Watanabe po decyzji sędziów – video

Justyna Haba i Kana Watanabe zmierzyły się dziś na gali Rizin 15 w Yokohamie. Faworytką …